Životná zvláštnosť, pre ktorú sa z Bratislavčana stal Košičan
Blogy

Pikoška, ktorá má prsty v tom, že je zo mňa Košičan

Uvedomil som si, že je tu istá životná zvláštnosť. A síce úzko súvisiaca s mojím presídlením do Košíc po 37-ich rokoch života v hlavnom meste. Možno je to blbosť. Ale svedčí o tom, že sa podobné milé komploty zo strany našich anjelov strážnych sa v našich životoch naozaj dejú.

Nie je podstatné, v čom som “podnikal” (v mojom prípade sú tie úvodzovky k veci, ver mi). Fakt však je, že

svojho času som mal dve prevádzky v Bratislave.

Prvú na adrese Trenčianska 37 a druhá trocha neskôr pribudla na adrese Košická 50. Že sú tie dve adresy vzdialené od seba doslova 200 metrov pešou chôdzou – to nie je ta prevratná životná zvláštnosť, o ktorej chcem písať.

Životná zvláštnosť hodná zamyslenia

je v tom celom nasledovná. Moja priateľka pochádza z Trenčína a ja som sa po dlhých rokoch života v Bratislave presťahoval za ňou (a len kvôli nej) do Košíc, kde ona v tom čase už cca šesť rokov žila. Apropo, rozhodnutie o mojom kompletnom presunutí sa do Košíc vzniklo v priebehu pár minút. A to na diaľnici ústiacej do talianskej Bolone. To už je však námet na ďalší článok.

Tak ako, je to

životná zvláštnosť, ktorá sa dá nazvať pikoškou?

Prinajmenšom. Jasné, nie je to žiadny zázrak a je istá (možno aj dosť veľká) šanca, že je to vlastne celé úplná hovadina. Ale ja mám takéto “hovadiny” rád. A tebe – ak na tom trváš – sa ospravedlňujem za tých 50 sekúnd života, o ktoré som ťa okrátil. Keďže som ťa násilím donútil prečítať si tento mini-blog. 🙂


Titulnú fotografiu k tomuto článku poskytol košický fotograf Dávid Mahút, za čo mu patrí úprimná vďaka.

"Blavák f Košicoch" je môj alias ako bývalého Bratislavčana, presídleného po 37-ich rokoch života v hlavnom meste natrvalo do Košíc. Baviaceho sa tu teraz na tom, ako "inak" veci na východe fungujú. A píšuceho o tom so všetkou láskou ku Košiciam a so všetkým rešpektom k východniarom. Napriek tomu však pre istotu nezverujúcom vlastnú identitu. Predsa len, dostať niekde na piču - po tom tak úplne netúžim. :-)

One Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Optimized with PageSpeed Ninja