Sklenené schody v predajniach sú snom každého chlapa
Blogy

Prečo by sa mi veľmi páčil poschodový iStore v Auparku

V tomto blogu stručne vysvetlím, prečo by sa mi páčili sklenené schody v košickom Auparku. A ako to celé súvisí s mojím (starým aj novým zároveň) mobilným telefónom.

Po rokoch, počas ktorých som sa vyhýbal konceptu Apple (iPhonu, iPadu aj všetkým ostatným “íčkam”), som si nakoniec predsa len kúpil iPhone SE. Je to jeden z najstarších ešte predávaných a softvérovo podporovaných modelov. Avšak v mojich očiach je to dizajnovo najvydarenejší mobil vôbec (nie iba spomedzi ovocných) a ja som naozaj roky dúfal, že sa objaví nejaký Android, ktorý bude aspoň výrazne podobný. Neobjavil sa.

Tak som teda bol príjemne dotlačený do (veľmi výhodnej) kúpy výrobku firmy, ktorú v princípe podporovať nechcem, lebo ju považujem za predraženú.

Sklenené schody s tým zdanlivo vôbec nesúvisia

Ale je to naozaj len zdanie. Keď som sa totiž dodatočne zamyslel nad tým, prečo vlastne dizajn tak úspešného mobilu nikto nenapodobnil, napadlo mi, že možno kvôli patentu. Tak som googlil, aké patenty má firma Apple. Čo všetko má chránené formou ochrannej značky atď.

(Patent, ochranná značka, ™, copyright… V podstate sa pod viacerými rôznymi názvami skrýva to isté: potenciálne problémy, ak sa niekto pokúsi viac alebo menej skryto niečo napodobniť.)

Čo mi nelezie do hlavy, to je fakt, že Apple má patent aj na zaoblené rohy mobilného telefónu. Ale tu mi zrejme ušiel nejaký detail. Lebo ČDP (od “Čo-Do-Piče”)…! Veď zaoblené rohy predsa chtiac-nechtiac majú všetky mobilné telefóny. Ergo neviem, ako presne je to myslené. Ale, popravde, ani ma to nezaujíma až natoľko, aby som hĺbkovo študoval texty v angličtine okolo toho.

Čo je však zaujímavé, to je fakt, že spoločnosť

Apple má patent na sklenené schody v predajniach.

Mám na mysli schody z číreho skla. Nie také so zaliatymi drôtikmi v tvare mriežky. Lebo také už v (našom) košickom Auparku – a padneš na riť, ale aj v iných nákupných centrách po celom Slovensku – sú a o tých nepíšem. Tie sú v tomto kontexte nanič. Čo tým myslím, to pochopíš už o chvíľu.

Sklenené schody z číreho skla smú teda mať v predajni (rozumej v obchodnom priestore) výhradne iba Apple Stores. Logicky len tie viacpodlažné “stores”. Preto by som v súlade s nadpisom článku chcel takú predajňu v Auparku. A ak si chlap a ešte stále ti nedocvaklo, aký dôvod mám pre túto moju túžbu… tak si na takýchto schodoch predstav napr. tú štíhlu mladú susedku v krátkej sukni. (Každý na svete nejakú takú má. Konkrétne ja ju mám priamo doma.)

Ako po nich kráča a to ideálne smerom hore

Ty stojíš pod schodami, prirodzene. Máš? A chápeš to už? Je ti teda jasné, prečo je Apple považovaná za vysoko progresívnu spoločnosť s obrovským inovatívnym potenciálom?!

Dominika, láska, dúfam, že celý tento článok zoberieš s patričným nadhľadom a zasmeješ sa na ňom. Náhodou, ja by som ťa na tie schody v sukni pustil, až by si si išla vyberať farbu tvojho nového iPhonu. Máš dokonalé nohy aj zadok, tak nech sa východniari pokochajú idilickým trenčianskym výhľadom. Siahať na ne predsa smiem len a len ja. 🙂


Ilustračné obrázky v tomto článku sú voľne použiteľné fotografie z Apple iStores po celých Spojených štátoch.

"Blavák f Košicoch" je môj alias ako bývalého Bratislavčana, presídleného po 37-ich rokoch života v hlavnom meste natrvalo do Košíc. Baviaceho sa tu teraz na tom, ako "inak" veci na východe fungujú. A píšuceho o tom so všetkou láskou ku Košiciam a so všetkým rešpektom k východniarom. Napriek tomu však pre istotu nezverujúcom vlastnú identitu. Predsa len, dostať niekde na piču - po tom tak úplne netúžim. :-)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Optimized with PageSpeed Ninja