Odstávka teplej vody, Košice
Blogy

Odstávka teplej vody v Košiciach ako životná príležitosť

Páčia sa mi tieto Košické všeobecné otužovacie dni (KVOD).* Naozaj sa teším z toho, že toto mesto pristupuje seriózne k téme “zdravotná prevencia obyvateľstva”. Odstávka teplej vody v celom meste (takmer v celom, lebo Jazero prinajmenšom tento rok teplú vodu má zatiaľ bez prerušenia) je v tomto zmysle v mojich očiach vyslovene pokrokovým nápadom.

Hovoríš si: “ČDP?!” (Sotva, je to totiž len moja vlastná slovenská verzia anglického “WTF”, ktoré nechcem používať. Skratka výrazu “Čo-Do-Piče”.)

Odstávka teplej vody ako pozitívum?!

To už si naozaj musím z mojich čitateľov robiť prdel…!

Jasné, niečo na tom je. Úplne vážne to nemyslím, samozrejme. Faktom ale zostáva, že by sa to takto dalo brať. Prečo by si tento “problém” nemohla či nemohol zobrať ako výzvu či ako motiváciu?! Ja sám sa cca od mojich 20-ich rokov sprchujem takmer výhradne len studenou vodou (teplú si “doprajem” iba po sexe s mojou nádhernou priateľkou a áno, machrujem). A mám dojem, že mi to celkom prospieva. Údajne vyzerám mladšie, vraj mám pevnú a pružnú pleť. A v neposlednom rade

sa ma odstávka teplej vody nijako nedotkne.

Nebyť oznamu na správcovskej nástenke vo vchode, ani by som na to zopár dní nebýval prišiel. Maximálne keď tak pri umývaní riadu. To nie je zlý benefit, spojený navyše s finančnou úsporou. Ta ňe?

V každom prípade, táto odstávka teplej vody v Košiciach

Odstávka teplej vody v Košiciach, Košické všeobecné otužovacie dni (KVOD)

je zvláštna vec. Netuším, koľkí z mojich čitateľov žili aspoň trocha dlhodobejšie mimo Košíc či dokonca snáď mimo Slovenska. Ja osobne som žil 37 rokov v hlavnom meste a v priebehu tej doby dokopy viac ako dva roky vo väčšom nemeckom meste a necelé dva roky neďaleko švajčiarskeho Zürichu. Za celý ten čas som sa nikdy a nikde nestretol s tým, žeby nastala či nastávala: každoročná a/alebo pravidelná a/alebo opakovaná a/alebo “nevyhnutná” odstávka teplej vody. Plánovaná celé mesiace vopred.

Sranda, tieto veci tu na východe. A tieto KVOD zvlášť.

To by v Bratislave nestalo. 🙂

Už len preto nie, že tam by potom na niektorom sídlisku asi zlynčovali primátora. A to buď Bratislavčania… alebo prisťahovalci z Košíc, haha. Za to, že pred problémom s názvom “odstávka teplej vody” neutiekli ani presťahovaním sa o 456 km od svojho bydliska.

* Ale jasné, že som si tú skratku vymyslel. 😀 😀


Zdrojom ilustračnej fotografie a spolu s ňou takmer všetkých na tomto webe je môj vlastný archív. Nefotím v tom pravom zmysle slova. Iba pre vlastnú radosť a zábavu “lovím zaujímavé pohľady”.

"Blavák f Košicoch" je môj alias ako bývalého Bratislavčana, presídleného po 37-ich rokoch života v hlavnom meste natrvalo do Košíc. Baviaceho sa tu teraz na tom, ako "inak" veci na východe fungujú. A píšuceho o tom so všetkou láskou ku Košiciam a so všetkým rešpektom k východniarom. Napriek tomu však pre istotu nezverujúcom vlastnú identitu. Predsa len, dostať niekde na piču - po tom tak úplne netúžim. :-)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Optimized with PageSpeed Ninja