Odstávka teplej vody, Košice
Život v Košiciach

Odstávka teplej vody v Košiciach ako životná príležitosť

Páčia sa mi tieto Košické všeobecné otužovacie dni (KVOD).* Naozaj sa teším z toho, že toto mesto pristupuje seriózne k téme “zdravotná prevencia obyvateľstva”. Odstávka teplej vody v celom meste (takmer v celom, lebo Jazero prinajmenšom tento rok teplú vodu má zatiaľ bez prerušenia) je v tomto zmysle v mojich očiach vyslovene pokrokovým nápadom.

Hovoríš si: “ČTJ?!” (Sotva, je to totiž len moja vlastná slovenská verzia anglického “WTF”. Skratka výrazu “Čo-Ti-Jebe”.)

Odstávka teplej vody ako pozitívum?!

To už si naozaj musím z mojich čitateľov robiť prdel…!

Jasné, niečo na tom je. Úplne vážne to nemyslím, samozrejme. Faktom ale zostáva, že by sa to takto dalo brať. Prečo by si tento “problém” nemohla či nemohol zobrať ako výzvu či ako motiváciu?! Ja sám sa cca od mojich 20-ich rokov sprchujem takmer výhradne len studenou vodou (teplú si “doprajem” iba po sexe s mojou nádhernou priateľkou a áno, machrujem). A mám dojem, že mi to celkom prospieva. Údajne vyzerám mladšie, vraj mám pevnú a pružnú pleť. A v neposlednom rade

sa ma odstávka teplej vody nijako nedotkne.

Nebyť oznamu na správcovskej nástenke vo vchode, ani by som na to zopár dní nebýval prišiel. Maximálne keď tak pri umývaní riadu. To nie je zlý benefit, spojený navyše s finančnou úsporou. Ta ňe?

V každom prípade, táto odstávka teplej vody v Košiciach

je zvláštna vec. Netuším, koľkí z mojich čitateľov žili aspoň trocha dlhodobejšie mimo Košíc či dokonca snáď mimo Slovenska. Ja osobne som žil 37 rokov v hlavnom meste a v priebehu tej doby dokopy viac ako dva roky vo väčšom nemeckom meste a necelé dva roky neďaleko švajčiarskeho Zürichu. Za celý ten čas som sa nikdy a nikde nestretol s tým, žeby nastala či nastávala: každoročná a/alebo pravidelná a/alebo opakovaná a/alebo “nevyhnutná” odstávka teplej vody. Plánovaná celé mesiace vopred.

Sranda, tieto veci tu na východe. A toto KVOD zvlášť.

To by v Bratislave nestalo. 🙂

Už len preto nie, že tam by potom na niektorom sídlisku asi zlynčovali primátora. A to buď Bratislavčania… alebo prisťahovalci z Košíc, haha. Za to, že pred problémom s názvom “odstávka teplej vody” neutiekli ani presťahovaním sa o 456 km od svojho bydliska.


* Ale jasné, že som si tú skratku vymyslel. 😀 😀


Mám Košice rád. Páči sa mi život v nich a východniarov akceptujem takých, akí sú. Sám a dobrovoľne som sa rozhodol žiť tu. To však neznamená, že si nemôžem robiť prdel z toho, ako tu veci fungujú. A z porovnania so životom v hlavnom meste, kde som žil 37 rokov. Nikoho a nič nemám v úmysle zosmiešňovať! Jednoducho iba sa bavím na rozdieloch medzi východom a západom Slovenska. Verím, že ako zábavu budeš aj ty brať moje blogy. A že nedostanem na p*ču od niekoho, kto sa dopátra mojej identity. Lebo pri všetkej drzosti a odvahe mám toľko zdravého rozumu, aby som ju nezverejnil.

“Blavák f Košicoch” je alias bývalého Bratislavčana, presťahovaného do Košíc za láskou. Baviaceho sa tu teraz na tom, ako “ináč” veci na východe fungujú. Ale píšuceho o tom so všetkou láskou ku Košiciam a so všetkým rešpektom k východniarom.

Zdrojom ilustračnej fotografie a spolu s ňou takmer všetkých na tomto webe je môj vlastný archív. Nefotím v tom pravom zmysle slova. Iba pre vlastnú radosť a zábavu “lovím zaujímavé pohľady”.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *