Dvojeurovky a ich nedostatok v Košiciach
Život v Košiciach

Banková katastrofa v Košiciach! Absolútna víkendová absencia päťeuroviek

V druhom najväčšom meste na Slovensku nastávajú cez víkendy zúfalé problémy s menšími bankovkami! Presvedčil som sa o tom na vlastnej koži. Osobne som sa síce v podstate tešil, ale čo “normálni” ľudia, ktorí sa nebijú o dvojeurovky ako ja?!

Kým som ešte v Košiciach nebol zakotvený natvrdo a natrvalo, dochádzal som len na víkendy za mojou priateľkou (apropo, tiež nie Košičankou), prihodila sa mi nasledovná hlúposť. Bol som na raňajkách v McDonald’s, zhodou okolností bez partnerky. Platil som sumu okolo troch eur a čo sa nestalo? Dostal som

výdavok v minciach: tri dvojeurovky a ešte dačo.

Parádička. Záťaž ako sviňa pre vrecko na kraťasoch. Avšak trojkusový prírastok do šporkasky s Mimoňmi, do ktorej spolu s priateľkou dvojeurovky zbierame. Mimochodom, som pekelne zvedavý, koľko ich tam nakoniec bude a na akú dovolenku vystačia.

Nasledoval rýchly menší nákup v lokálnych potravinách a zasa výdavok iba v minciach. (Totiž takto: ja keď raz nejaké tie dvojeurovky dostanem do ruky, nepustím ich! Odložím si ich a potom sa teším z toho, ako cinknú v plechovke. Čím tichšie cinknutie, tým lepšie. Pretože to znamená, že dopadli na vyššiu kopu.)

Okrem iného ďalšie dve dvojeurovky

Vrecko a guma na kraťasoch začínali jemne protestovať. Lenže to mám hlboko niekde, keď ide o dvojeurovky. Nasledovala spontánna kúpa peknej kvetinky pre moju lásku.

Platba päťkou a vo výdavku ďalšia dvojka. Tu to ináč vlastne ani nemohlo byť. Bilancia po jednom dni v Košiciach: dvojeurovky v počte sedem kusov. Lenže víkend sa nekončil.

Aj na ďalší deň sme dostali chuť na svetovo najznámejší fast food. Tento raz už obaja. (Ak chceš, pokojne si nás predstav ako párik tučných svíň. 😀 Čudoval/a by si sa, akí sme obaja krásni! Žartujem. Mysli si o výzore mňa aj mojej priateľky čo chceš.) Prekvapí ťa, že

ako výdavok som dostal zasa dvojeurovky?

A to isté pri ďalšom nákupe a ďalšej platbe v kaviarni v Auparku?!

Že už je ten opis nudný? Práve mi to došlo, tak to skrátim. Po tomto konkrétnom víkende som si priniesol (vtedy ešte) domov do Bratislavy 20 (slovom: dvadsať) dvojeuroviek. Vážne. Dvojeurovky v počte dvadsať kusov. Do šporkasky teda napokon napadalo 40 % budgetu, ktorý som si na tento víkend vo forme jedného kilečka zobral. Až naše

dvojeurovky s partnerkou vyslobodíme z konzervy,

napíšem, v akom ohromnom balíku sme sa ocitli. Možno to bude dôvodom skoncovať so snahou (zúfalo neúspešne) živiť sa písaním týchto blogov.


Mám Košice rád. Páči sa mi život v nich a východniarov akceptujem takých, akí sú. Sám a dobrovoľne som sa rozhodol žiť tu. To však neznamená, že si nemôžem robiť prdel z toho, ako tu veci fungujú. A z porovnania so životom v hlavnom meste, kde som žil 37 rokov. Nikoho a nič nemám v úmysle zosmiešňovať! Jednoducho iba sa bavím na rozdieloch medzi východom a západom Slovenska. Verím, že ako zábavu budeš aj ty brať moje blogy. A že nedostanem na p*ču od niekoho, kto sa dopátra mojej identity. Lebo pri všetkej drzosti a odvahe mám toľko zdravého rozumu, aby som ju nezverejnil.

“Blavák f Košicoch” je alias bývalého Bratislavčana, presťahovaného do Košíc za láskou. Baviaceho sa tu teraz na tom, ako “ináč” veci na východe fungujú. Ale píšuceho o tom so všetkou láskou ku Košiciam a so všetkým rešpektom k východniarom.

Zdrojom ilustračnej fotografie a spolu s ňou takmer všetkých na tomto webe je môj vlastný archív. Nefotím v tom pravom zmysle slova. Iba pre vlastnú radosť a zábavu “lovím zaujímavé pohľady”.

One Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *