Blogy

Košická kaderníčka jedenástou najkrajšou kaderníčkou sveta!

Online vydanie prestížneho amerického magazínu o populárnej hudbe s názvom “Q” zverejnilo 1. augusta tohto roka rebríček 50 najkrajších kaderníčok sveta. Neuveríte informácii, že na jedenástom mieste sa umiestnila v Košiciach pôsobiaca slovenská kaderníčka Dominika Fabová!

Pôvodom síce Trenčianka, no už

viac ako 6 rokov v Košiciach žijúca Dominika Fabová

Dominika Fabová, jedenásta najkrajšia kaderníčka sveta

sa okrem získania tohto famózneho úspechu stala zároveň jedinou umiestnenou Slovenskou a Češkou. Je to v istom zmysle paradox, keďže do súťaže sa nielenže nenominovala sama – ona dokonca do chvíle, keď sme ju my kontaktovali so žiadosťou o vyjadrenie a s blahoprianím o celej veci ani len netušila. Magazín Q údajne vôbec nepozná.

Nominovať kaderníčky do tohto rebríčka mohol ktokoľvek. V Dominikinom prípade nie je známa identita dotyčnej osoby, iba v podstate anonymný mail odosielateľa.

Komisia na zaradenie do “contest-u” vyžadovala minimálne 3 civilné fotografie aktérky plus podklady k hodnovernému a presvedčivému dokladovaniu jej kaderníckej činnosti. A tu u nás všeobecne známa košická kaderníčka

Dominika Fabová sa síce doposiaľ nezúčastnila

žiadnej kaderníckej súťaže či niečoho podobného. Avšak jej blogový web o starostlivosti o vlasy v kombinácii s fanpage na facebook-u komisii na potvrdenie bohato stačili.

Možno pomohli aj fotografie z kaderníckych školení, ktorých sa Dominika Fabová zjavne pomerne hojne zúčastňuje a ktoré publikuje na zmienej fanpage.

Podľa nominačného mailu, ktorý nám komisia poskytla na našu žiadosť pri pátraní po pozadí účasti tajto Slovenky, pomohol aj fakt, že svoju prácu prezentuje na doméne “kaderníčka.sk”, ktorej názov jasno a nespochybniteľne dokladuje zameranie. Samotná táto skutočnosť plnohodnotne vydokladovala adekvátnosť Dominikinho zaradenia do návštevníkmi webu volenej päťdesiatky.

Prirodzene, čo však

zavážilo najviac, to je samotný Dominikin výzor.

Fakt je, že zrejme po svete nebehá veľa profesionálnych kaderníčok, ktoré sa zároveň dostali až do finále mestskej súťaže Miss, ako tomu bolo v Trenčíne v Dominikiných 19-ich rokoch.

Nielenže srdečne blahoželáme, my sme na našu (teraz už) Košičanku aj ohromne hrdí!

"Blavák f Košicoch" je môj alias ako bývalého Bratislavčana, presídleného po 37-ich rokoch života v hlavnom meste natrvalo do Košíc. Baviaceho sa tu teraz na tom, ako "inak" veci na východe fungujú. A píšuceho o tom so všetkou láskou ku Košiciam a so všetkým rešpektom k východniarom. Napriek tomu však pre istotu nezverujúcom vlastnú identitu. Predsa len, dostať niekde na piču - po tom tak úplne netúžim. :-)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Optimized with PageSpeed Ninja