Cica ako doma alebo "cicaakodoma", Košice
Nezaraditeľné

Košický fenomém “CicaAkoDoma”

Vlastne už si nepamätám, kde som videl nápis/slogan/značku “cica ako doma” prvýkrát. Mám dojem, že to bolo niekde na Južnej triede v okolí zastávky “Stará nemocnica”. Príležitostne sa v tých končinách skúsim pomotať a odfotím ho. Ak ešte existuje a ja ho (znovu) nájdem.

Slogan

“cica ako doma” sa zrejme dá nájsť iba v centre Košíc.

Zvláštnosťou toho sloganu je fakt, že buď ho pochopíš okamžite, alebo ho bez vysvetlenia (to moje nájdeš na konci článku) nepochopíš vôbec.

Bolo by možno zaujímavé dopátrať sa informácie,

kto vlastne vymyslel značku “CicaAkoDoma”.

Aká kreatívna hlavička za tým je alebo akým spôsobom to celé vlastne vzniklo. Či tou hlavičkou skutočne bola hlavička Igora Kupca, ktorý ju má registrovanú ako ochrannú značku.

Podobne zaujímavými by ale mohli byť úvahy, nápady a tipy, ako by sa tento slogan v zmysle jeho podstaty dal ďalej rozvíjať. Ak ti niečo zaujímavé napadne, podeľ sa o to napr. na Blavákovej fanpage na sociálnej sieti.

Mám plán. Postupom času chcem na tomto mieste vytvoriť niečo ako online predajňu suvenírov, špecializovaných na Košice a život v nich. Niečo ako katalóg eshopov,

ponúkajúcich výrobky s témou “cica ako doma”

alebo aspoň s témou “Košice”.

Sľúbená vysvetlivka pre toho, kto vôbec, ale naozaj že vôbec nerozumie pointe celého tohto fenoménu. Kto má stále dojem, že ide o nejakú mačku a nerozumie celému povyku okolo tohto zvieraťa. 🙂

Najprv si to prečítaj ako jedno slovo: “CicaAkoDoma”. Potom to len tak testovacím spôsobom vyskúšaj s pridaním dĺžňa na “i”: “cíca-ako-doma”. Stále nič?! Tak takto: “cic-sa-ako-doma” alebo ešte lepšie “cíc-sa-ako-doma”.

No. Už tam to “cíť sa ako doma” počuješ? Chápeš to teraz?


Zdrojom ilustračnej fotografie a spolu s ňou takmer všetkých na tomto webe je môj vlastný archív. Nefotím v tom pravom zmysle slova. Iba pre vlastnú radosť a zábavu “lovím zaujímavé pohľady”.

"Blavák f Košicoch" je môj alias ako bývalého Bratislavčana, presídleného po 37-ich rokoch života v hlavnom meste natrvalo do Košíc. Baviaceho sa tu teraz na tom, ako "inak" veci na východe fungujú. A píšuceho o tom so všetkou láskou ku Košiciam a so všetkým rešpektom k východniarom. Napriek tomu však pre istotu nezverujúcom vlastnú identitu. Predsa len, dostať niekde na piču - po tom tak úplne netúžim. :-)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *