Bratislavčan v Košiciach - ako sa to, dofrasa, vlastne stalo?!
Blogy

Čo sa, dofrasa, stalo, že sa Blavák odtrepal žiť do Košíc – alebo “Basic story”

Až nejaký čas po zverejnení tejto stránky som si uvedomil, že som doteraz nikde neozrejmil taký ten “základ” (od toho to anglické – i keď nerád – “Basic story” v nadpise). A teda príbeh o tom, ako sa to vlastne celé udialo. Ako sa zo mňa stal Bratislavčan v Košiciach. A nie na návšteve, ale tu žijúci. Neozrejmím to však ani teraz.

Robím si prdel. 🙂 Jasné, že to v tomto blogu vysvetlím. Na to ho píšem. Takže bolo to tak…

Kedysi som sa okrem všeličoho iného venoval aj sprostredkovaniu práce tanečného charakteru. Bol som tým po istom čase už aj celkom známy a na facebook-u, ktorý bol takou mojou pracovnou základňou, som mal hromadu “priateľov” – dievčat a žien, ktoré moje ponuky zaujímali.

Nie, Bratislavčan v Košiciach sa zo mňa nestal

tak, ako ti teraz možno napadlo. Nespoznal som takto nejako Košičanku, za ktorou som sa sem odtrepal. Spoznal som Trenčianku.

Jedného pekného dňa si ma pridala istá Dominika z Trenčína. Chutná, veľmi milo pôsobiaca blondínka s exkluzívnou postavou, ktorá si príležitostne privyrábala ako go-go tanečnica. Len sólo tanec, nič vyzliekacie ani nič erotické. Zaujímali ju výhradne len ponuky podobného charakteru. Žiaľ, dlhodobo sa u mňa neobjavilo nič, na čo by bývala reflektovala. Ak sa aj objavila nejaká ponuka go-go, tak nie za honorár, pre ktorý by sa jej bývalo oplatilo cestovať z TN do BA. Pretože do hlavného mesta a tesného okolia boli moje ponuky sústredené.

Z toho dôvodu ma síce celé roky (doslova, bolo ich odhadom päť) sledovala, no osobne sme sa nezoznámili. Sem-tam jej to dokonca nedalo a

komentovala nejaký môj pracovný status.

Z času na čas sa objavilo v mojej ponuke niečo, čo ju aj zaujalo a na čo sa bližšie informovala cez messenger. Vždy však vysvitlo, že ide o ponuku, ktorá už je mimo jej rámca serióznej go-go tanečnice. K žiadnej inej ako k takejto potenciálne pracovnej komunikácii medzi nami teda nikdy neprišlo. Ergo, zatiaľ žiadny dôvod na to,

aby sa zo mňa stal Bratislavčan v Košiciach,

ani vzdialene neexistoval. Zatiaľ.

Niekedy v novembri 2016 sa však niečo “zlomilo” a my sme si s Dominikou začali písať. To sa dvom single ľuďom, ktorí majú aspoň niečo máličko či okrajovo spoločné, občas stáva.

Nejako sme si prosto “sadli”. Už si ani nepamätám, o čom presne sme si dokázali celé hodiny denne písať. Rýchlo sa to však zvrtlo tým smerom, že sme si vypisovali naozaj šialeným tempom a v šialených medziach. Behom pár týždňov už sme vzájomným písaním trávili väčšinu dňa a niekedy aj kus noci. Dominika medzičasom už pár rokov žila v Košiciach, kam z Trenčína odišla s jej dávno bývalým priateľom. Mala – stále má – vlastné kaderníctvo * a ja som pracoval v podstate z domu. Času sme na to teda mali dosť a neľutovali sme ho.

I keď boli momenty, kedy som sa sám seba v duchu na všeličo pýtal. Napr. či zo mňa

snáď časom bude Bratislavčan v Košiciach.

Keď si toľko vypisujem s “Košičankou”. Taká myšlienka mi ale prišla v princípe absurdnou z jedného vážneho titulu. Nedokázal som si totiž predstaviť, že by niekto z východu nechcel využiť príležitosť, dôvod a možnosť na presun do hlavného mesta. Kde som ja bol doma po všetkých stránkach, zatiaľ čo Dominika bola v Košiciach iba prisťahovalkyňou. A že keď už sa raz niekto presídlil z Trenčína do Košíc, mohla by sa mu myšlienka na presun na ďalší, ešte “vyšší” stupeň zdať zaujímavou a lákavou.

V tom som sa ale odrbal. Nezdala sa. 🙂 Lenže to výrazne predbieham.

Na prelome rokov 2016 a 2017, cestou domov z osláv Nového roka v centre Bratislavy som Dominike zavolal. Prvýkrát sme sa teda aj počuli. Rozprávali sme sa zasa celé hodiny, potom už sme si bežne volali online.

Rozprávali sme si veci, ktoré by žiadny triezvo uvažujúci človek nepovedal niekomu, o koho by mal potenciálne záujem. O našich nie celkom normálnych (alebo prinajmenšom nie bežných) sexuálnych preferenciách, o prdení a pod. My sme to však brali tak, že nakoľko žijeme 450 km od seba, tak jediné, čo medzi nami dvomi niekedy môže byť, je úprimné, veľmi dôverné kamarátstvo – a možno dobrý sex. Ak sa niekedy jeden z nás dokope k tomu, navštíviť toho druhého.

Dominike sa do Bratislavy nechcelo

Napriek jej snom o “shoppingu” v obchodných centrách, kde sa predávajú značky, o ktorých (dodnes) Košice ani nechyrujú. No a keď sa raz v apríli 2017 vybrala na svadbu dobrej kamarátky do Trenčína, kam som bol pripravený za ňou zájsť, tak sa pre zmenu príliš opila. A nebola schopná rozchodiť to do nedeľného obeda natoľko, aby sa so mnou bývala mohla stretnúť.

Lenže vtom, úplne nezávislo a nič netušiac prišla moja mamička s nápadom, že by rada videla každoročnú výstavu motýľov v košickej Botanickej záhrade. Prespať že by mohla u jej brata čiže môjho strýka, ktorý spolu s rodinou v Košiciach už desaťročia žije. Priženený zo Záhoria, odkiaľ moja rodina vrátane mňa pochádza.

Srdce mi zaplesalo. Bol som si istý, že keď raz docestujem do Košíc, určite si tá sexy (medzičasom už)

tmavovláska na mňa čas a náladu urobí

a uvidíme sa. Že ak zo mňa na deň-dva bude Bratislavčan v Košiciach, zoznámime sa naživo. Lebo už sme boli virtuálne dosť namotaní, obaja.

Bolo to príjemné, zábavné a dráždivé stretnutie. Ja som si ju hneď poriadne omakal s tým, že sa mi takmer veriť nechce, že “ono to naozaj existuje”. Po tých peripetiách s naším stretnutím. Ono to zasa malo zo mňa celkom dobrý dojem – a že si ma to obzrelo poriadne a detailne.

Lenže tento raz sa zasa dodrbkalo plánovanie a napriek tomu, že ja som v KE strávil cca 48 hodín, s Dominikou sme sa videli len asi tri. Iba jeden podvečer. Mohol som síce nechať moju mamičku cestovať späť na západ samu a zostať…, ale. Jednak mi predstava toho, nechať mamičku vo vlaku samu 5 hodín s vedomím, že sa určite spoliehala na čas strávený so mnou, trhala srdce. A jednak som vtedy ešte Dominike tak celkom neveril, že by sa zasa niečo nestalo a ja by som býval zostal na ocot. A s vedomím toho prvého bodu ako s “bonusom”.

Bratislavčan v Košiciach zostával aj naďalej iba víziou

Ale nedalo mi to. Druhýkrát počas známosti s mojou “Košičankou” prišiel moment, kedy som zaváhal. Či mi vôbec stojí za to venovať tomu celému tie tony času, či si radšej nenájsť inú zábavu. Napriek tomu som navrhol, že si urobím sólo výlet a strávim v Košiciach víkend. Sám. Na hoteli. Ak mi slečna sľúbi, že sa mi bude venovať dlhšie než tie tri hodiny ako ostatne. Slečna súhlasila. (dnes viem, že nadšene, ale vtedy tvárila hovadsky nad vecou.)

Poznal som z mesta relatívne obstojne len Hlavnú ulicu a bývalý Hotel Slovan. Netušil som ešte, že prinajmenšom v porovnaní s Bratislavou

sú Košice vyslovene malým mestom

a že hotely v centre sú viac-menej na kope. Kvôli lepšej organizácii som si rezervoval izbu v Double Tree. Samozrejme, že cicka zazmätkovala a neprišla ma ani len počkať na stanicu, ako sme sa dohodli. 😀 Nejako si splietla čas môjho príjazdu…

Ale docupkala na recepciu, kým som sa “ček-in-oval”. V svetlomodrých šatočkách s krycím názvom “prísľub” a krásna rovnako ako minule. Bolo nám viac-menej jasné (jej viac než mne), že keď už raz za ňou do totych Košicof prídem – a ona práve nebude mať menzes, ale to sme si vopred vyladili podľa jej aplikácie v mobile – vyspíme sa spolu. Ako presne to nakoniec prebehlo, na to spýtaj Dominiky, ak ju/nás poznáš osobne. Možno ťa pobaví jej obľúbeným príbehom. 🙂

Frekvencia mojich víkendových pobytov v KE rástla. Pribudli prepadovky cez pracovný týždeň a to napr. s pizzou k obedu v rukách. Aj moju košickú sesternicu a strýka som zneužil na dovoz sladkostí pre “moju Košičanku”. Zhrnuté: blbol som jej hlavu s tými najlepšími zámermi a úmyslami. A ona v ničom nezaostávala.

Prešli sme si peknými aj výrazne horšími chvíľami a obdobiami. Riešili sme kadečo, odbúravali sme

hromady problémov a kopce nesúladu medzi nami.

Všeličo náš ťažko sa rodiaci vzťah komplikovalo. Nielen vzdialenosť a možnosť vídať sa iba cez víkendy (našťastie sa naveľa aj Dominika odhodlala prísť občas ku mne do hlavného mesta). Ale aj žiarlivosť, spôsobená na jednej strane jej povahou a na druhej strane mojou prácou. Dali sme to všetko: naďalej sme sa vídali a naďalej sme plánovali, ako sa raz presídli do Bratislavy a stane sa jednou z najznámejších bratislavských kaderníčok. Lebo bezpochyby jednou z najlepších košických kaderníčok už nejaký čas je.

13-teho augusta 2017 došlo v Hilton-e k niečomu, čo berieme ako oficiálny začiatok nášho vzťahu. Na našom fungovaní to reálne až tak veľa nezmenilo. Ale obaja sme to začali brať ešte o kus vážnejšie a/alebo záväznejšie. Stále však ani vidu po smerovaní, ktorým by sa

zo mňa mal stať Bratislavčan v Košiciach.

Vlastne o tomto smerovaní nepadla počas celého cca roka a pol našej známosti ani najmenšia zmienočka.

Jedného pekného dňa (sranda, koľko príbehov začína touto vetou – i keď tento sa ňou skôr končí) sme autom cestovali po Taliansku. Šoférovala Dominikina teta, ktorá tam žije a u ktorej sme boli na menšej dovolenke. Ja som z technických príčin sedel vzadu. Už si nespomínam, či sme sa vôbec bavili na nejakú takúto tému.

Zrazu sa mi to ale poskladalo v hlave. Že takto ďalej jednoznačne fungovať nemôžeme: vídať sa len cez víkendy, precestovať dlhánske hodiny, dotovať košické hotely a žiť v nekomforte hotelových izieb. Pretože víkend v Bratislave bol zriedkavosťou – spravidla bola možnosť vidieť sa len tu v Košiciach a tu to inak ako na hoteli nešlo.

Uvedomil som si, že Dominiku za tou (veľmi relatívnou, ale predsa) neistotou do hlavného mesta ťahať nemôžem a nechcem. Že ona má v živote v hlbokej podstate jedinú istotu a tou je jej práca. Ktorá v Košiciach funguje a v Bratislave by len mohla (naozaj nešpekulujme, nech sme si prakticky istí čímkoľvek).

Zatiaľ čo ja dokážem fungovať hocikde

A že síce rodičov a sestru mám na Záhorí a budem od nich cca štvornásobne ďaleko než dovtedy, ale že stále nebudem na konci sveta ani na konci všedných dní.

Tak som nahlas povedal, že

predám byt v Bratislave a prosto prídem žiť do Košíc.

A v duchu som sám pre seba dodal, že sa zo mňa teda chtiac-nechtiac stane ten Bratislavčan v Košiciach. Celé to vymyslieť a v hrubých črtách naplánovať trvalo asi 3 minúty. Predať byt v Ružinove po tom, ako sa po nejakej dobe inzercie za nadsadenú cenu našiel vážny záujemca, trvalo pragmaticky vzaté asi 3 dni.

Vlastne najťažšie na celej veci bolo sťahovanie. Pri tom sa totiž nakoniec celý

môj hnuteľný majetok musel zmestiť do jednej Sx4-ky

(model značky Suzuki). Chtiac-nechtiac. Doslova a do písmena. Čo sa nezmestilo, toho som sa musel prosto vzdať. (Viac o tomto príbehu možno niekedy inokedy. Bola to fakt celkom sranda.)

A to je vlastne celé. 🙂

Doplním snáď už len jedinú pikošku či životnú zvláštnosť, ktorá by mohla mať prsty v tom, že je zo mňa Bratislavčan v Košiciach (v článku na vyznačenej linke).

* Z toho logicky vyplýva, že s jej podnikaním a tým duplom s jej úspechom v ňom nemám ja ako jej údajný “starší sponzor z Blavy” zhola nič spoločné. Lebo aj také drby už sa k nám doniesli. Sú nielen absurdné, ale vyslovene úbohé.

Moja priateľka bola šikovnou a úspešnou košickou kaderníčkou dávno pred “nami”. A bola (by) ňou hocikedy a hocikde (veru aj v Bratislave, Dominika) aj bezo mňa.


Zdrojom ilustračnej fotografie a spolu s ňou takmer všetkých na tomto webe je môj vlastný archív. Nefotím v tom pravom zmysle slova. Iba pre vlastnú radosť a zábavu “lovím zaujímavé pohľady”.

"Blavák f Košicoch" je môj alias ako bývalého Bratislavčana, presídleného po 37-ich rokoch života v hlavnom meste natrvalo do Košíc. Baviaceho sa tu teraz na tom, ako "inak" veci na východe fungujú. A píšuceho o tom so všetkou láskou ku Košiciam a so všetkým rešpektom k východniarom. Napriek tomu však pre istotu nezverujúcom vlastnú identitu. Predsa len, dostať niekde na piču - po tom tak úplne netúžim. :-)

4 komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Optimized with PageSpeed Ninja