Kto je to Blavák f Košicoch a čo chce na východe

Kto, dofrasa je Blavák f Košicoch?!

Prezývka “Blavák f Košicoch” je mojím aliasom pre tento web. Vystupujem tu ako bývalý Bratislavčan, ktorý sa prisťahoval do druhej najväčšej slovenskej metropoly za svojou priateľkou. A bavím sa tu na tom, ako “ináč” veci tu na východe fungujú. Ale píšem o tom so všetkou láskou ku Košiciam a so všetkým rešpektom k východniarom. 🙂

Mám Košice rád. Páči sa mi život v nich a východniarov akceptujem takých, akí sú. Sám a (v podstate)

dobrovoľne som sa rozhodol žiť v Košiciach.

To však pre mňa ani omylom neznamená, že si nemôžem robiť prdel z toho, ako sa tu veci majú. A z porovnania so životom v hlavnom meste, kde som žil 37 rokov. Nikoho a nič nemám v úmysle zosmiešňovať! Jednoducho sa iba bavím na rozdieloch medzi východom a západom Slovenska.

Blavák f Košicoch má byť synonymom srandy

V tom zábavnom, nie v tom urážlivom zmysle. Ja na východe žiť chcem, i keď sa v mnohých veciach nemienim aklimatizovať, prispôsobiť a zapadnúť.

Verím, že ako zábavu budeš aj ty brať moje blogy. A že nedostanem niekde v meste na p*ču od niekoho, kto sa dopátra mojej identity. Lebo pri všetkej drzosti a odvahe mám toľko zdravého rozumu, aby som ju nezverejnil len tak. 🙂

Moji priatelia a celkovo ľudia, ktorí ma osobne poznajú, zväčša vedia, že

za aliasom “Blavák f Košicoch” sa skrývam práve ja.

Opačným smerom však moju skutočnú totožnosť zverejniť nemienim.

Viac detailov o tom, ako “vznikol” Bratislavčan žijúci v Košiciach, nájdeš v ďalšom mojom blogu.


Aj na tomto mieste si však neodpustím pokus o predaj samého seba. Venujem sa totiž okrem iného copywritingu – píšem kvalitné texty na zákazku objednávateľa. Na akékoľvek témy, z akejkoľvek oblasti. Tento web v istom okrajovom zmysle má slúžiť aj ako moja prezentácia. V prípade, že máš o nejaké takéto služby záujem, napíš mi na phaenomenum@gmail.com.